Víno a vinařství

Datem založení firmy je rok 2003, avšak v rodině se vinaří již více než 100 let. Filozofií rodinného vinařství je motto: „Všechno se podřizuje kvalitě.“ Od jarních prací na vinici počínaje. Vlastní výroba hroznů se provádí v rámci integrované produkce s maximální šetrností k přírodě. Vlastní výroba vín pak probíhá za využití nejmodernějších technologií, jakými jsou pneumatické lisování, řízené kvašení, používání vinifikátorů, jablečnomléčné fermentace, případně doškolování některých vín v dubových sudech. Po dosažení potřebné zralosti jsou vína naláhvována na moderní plnící lince pod ochrannou atmosférou dusíku a uložena ke zrání na láhvi. Vína jsou určena do vinoték, speciálních prodejen, gastronomie a soukromých archívů. Všechna tato vína můžete ochutnat v příjemné atmosféře klenutého sklepa přímo mezi sudy, v sortimentu 33 odrůd. Produkce pochází převážně z hroznů z vlastních nových vinic.

Degustace

V příjemné atmosféře klenutého sklepa přímo mezi sudy jsou nabízena k degustaci kvalitní, většinou přívlastková vína v širokém sortimentu 33 odrůd. Ta pochází z nově založených vinic o rozloze 24 ha, které postupně přicházejí do plodnosti. Součástí pobytu ve sklepě je možná i prohlídka archivního sklepa.

Na své si přijdou milovníci nejrůznějších odrůd vín – bílých i červených. Mnohé z vín lze ochutnat i jako vína ročníková nebo archivní.

Všechny ochutnávky jsou prováděny formou řízené degustace vedené zkušeným sklepmistrem. Součástí degustace je i výklad o historii vinařství v oblasti, historii rodinného vinařství včetně výkladu o technologii zpracování hroznů, výroby a školení vína, archivace vín apod.

Typy degustací

degustace ročníkových vín
degustace archivních vín
degustace vín speciálních, barrique-ových a méně známých odrůd
degustace kombinovaná na přání
degustace mladých vín
Součástí degustace je pečivo, lze přiobjednat také sýrové talíře.

Vína v nabídce

Sortiment vinařství Josef Dufek, které Vám nabízíme ve vinárně, můžete rovněž zakoupit i na našem e-shopu

VINAŘSTVÍ JOSEF DUFEK
Pod Sokolovnou 1185/17
696 04 Svatobořice – Mistřín
ČESKÁ REPUBLIKA

TEL.: 603 275 655
obchod@vinarstvi-dufek.cz
www.vinarstvi-dufek.cz