Naše firma je rodinného charakteru – na Slovácku se vztah k vínu a k vinohradu dědí spolu s jejich vlastnictvím z otce na syna již několik generací.

Dnešní majitel firmy Stanislav Žůrek, jun. si vzpomíná, jak ho jeho děda František Žůrek zasvěcoval do tajů vinařství. Jeho otec Stanislav Žůrek rovněž vinařil – daleko více času však věnoval hudební činnosti – dlouhá léta byl kapelníkem dechové hudby Podhoranky – později založil a vedl vlastní kapelu Vinařinku. V obou kapelách rovněž účinkovala jeho žena Evacoby zpěvačka.Tak byl mladý Stanislav od malička zaučován dědou ve vinařství a otcem veden k ovládání několika dechových nástrojů. Po vychození základní školy byl přijat na vinařskou školu ve Bzenci. Během studia vyhrál dvakrát v soutěži Zenit v kategorii do 18 let titul „mladý vinař“.

Dovednost hrát na hudební nástroje se mu zúročila během vojenské prezenční služby kdy byl zařazen do posádkové hudby v Příbrami.
Naše firma vznikla v roce 1990, kdy se započalo s výstavbou velkého sklepa na okraji obce, který měl sloužit nejen výrobě a skladování vína, ale také k posezení pro hosty. Do té doby jsme vyráběli víno jen pro vlastní potřebu, pro známé a jejich známé. Tehdy jsme vyráběli převážně vína sudová odrůdová. Po pořízení láhvovací linky jsme začali víno láhvovat. Postupně se výroba navyšovala a přitom zkvalitňovala. Velký podíl zaujala vína přívlastková a jakostní odrůdová. Vína vyrábíme šetrným způsobem bez chemických úprav a stabilizací.
Vlastní vinohrad má pouze 1500 keřů ve 14-ti odrůdách – proto nakupujeme hrozny z podoblastí Slovácké a částečně Velkopavlovické od našich stálých dodavatelů.

Vína v nabídce

Sortiment vinařství Stanislav Žůrek, které Vám nabízíme ve vinárně, můžete rovněž zakoupit i na našem e-shopu

VINAŘSTVÍ ŽŮREK
Žeravice 327
696 47 Žeravice
ČESKÁ REPUBLIKA

TEL.: 518 626 015
vinozurek@seznam.cz
www.vinozurek.cz