Cílem vinařství je produkce vysoce kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných na historicky vyhlášených vinicích s výbornou polohou, která jim dává možnost propůjčit jejich jedinečnost a neopakovatelnost.

TECHNOLOGIE

Při postupech výroby vína jsou respektovány současné trendy i historické zkušenosti našich předků a spolu s moderní vinařskou technologií a šetrným zpracováním hroznů je vytvářen předpoklad pro jejich přetvoření v jedinečné víno, které svým projevem dokonale vyjadřuje místo odkud pochází a charakter odrůdy, ze které je vyrobeno.
I když je základem pro dokonalé víno pouze dokonalý hrozen a jakékoliv snahy o jeho další zlepšování jsou jen otázkou kvality výchozí suroviny, tak vybrané partie vín jsou dále školeny a zušlechťovány zráním ve francouzských dubových sudech typu BARRIQUE. V případě, že k tomu byla předurčena, tak získají dokonalejší strukturu, plnost a komplexnost, jak aromatického, tak i chuťového charakteru.

SKLEPNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Sklepní hospodářství je v současné době situováno do historické budovy bývalé zámecké SÝPKY v Miloticích, která pochází z počátku 18.století, kdy vrcholila barokní přestavba zdejšího zámku.

Vinařství bylo založeno v září roku 2012 a jeho zakladatelé jsou vášnivý milovník vín Zdeněk Bábíček a vinař Petr Vacenovský.

VINICE

Vinice o rozloze 44 ha, pod přímou kontrolou pěstování, se nacházejí ve viničních tratích HRUBÉ POLE (vinařská obec Ratíškovice) a ÚLEHLE (vinařská obec Mutěnice) ve Slovácké vinařské podoblasti. Krajina je zde mírně zvlněná s nadmořskou výškou 210-260 m n.m. s expozicí na jih (Hrubé pole) a jihozápad (Úlehle).
Půdy jsou černozemě a regozemě na jemných píscích a vápnitých jílech panonského bzeneckého a dubňanského souvrství. Svou strukturou jsou vhodné k pěstování jak bílých, tak modrých odrůd vinné révy a díky teplému podnebí tzv. „Moravské sahary“ s malým množstvím srážek mají v rámci Slovácké vinařské podoblasti předpoklad dobrého vyzrávání i u tak pozdních odrůd jako je RYZLINK RÝNSKÝ.

ODRŮDY VÍN

Odrůdy pro bílá vína jsou zastoupeny zejména Ryzlinkem rýnským, Ryzlinkem vlašským, Sylvánským zeleným, Neuburským, Veltlínským zeleným, Veltlínským červeným ranným, z burgundských odrůd Rulandským šedým a Chardonnay.
Z aromatických odrůd disponuje vinařství Muškátem moravským, Tramínem červeným , Sauvignonem a Müllerem Thurgau.
Pro produkci růžových a červených vín je zastoupeno vysoce jakostní Rulandské modré, Frankovka, Zweigeltrebe, Nitra, Neronet, André, Svatovavřinecké a Portugal modrý.

Vína v nabídce

Sortiment vinařství Grmolec, které Vám nabízíme ve vinárně, můžete rovněž zakoupit i na našem e-shopu


Vinařství Bábíček Vacenovský
Hornická 1309, Ratíškovice 696 02,
ČESKÁ REPUBLIKA

TEL.: +420 724 041 266
profotova@vinarstvibv.cz
http://www.vinarstvibv.cz