Felix Kadlinský byl člen jezuitského řádu, významný český barokní básník a překladatel, profesor teologie a humanitních věd byl nejen uznávaným učitelem, ale jedenáct let působil jako hospodářský správce koleje v Uherském Hradišti. Horlivě shromažďoval finanční i hmotné prostředky, zejména na stavbu kostela, jíž také věnoval výnosy ze svých četných literárních prací. Jeho přebásnění sbírky Friedricha von Spee nazvané Filomela nebo Zdoroslavíček v kratochvilném hájíčku postavený patří k předním dílům české barokní poezie.

Co nabízíme:

 • prohlídka Jezuitských sklepů v délce cca 30 min
 • řízená degustace 10 přívlastkových vín z nabídky Galerie slováckých vín (od suchých vín po sladké speciály jako výběry bobulí)
 • snoubení vína s čokoládou, která byla speciálně vyrobena k vínu.
 • součástí večera je ochutnávka sektu, který byl vyroben tradiční metodou a zrál přímo v galerii slováckých vín.
 • občerstvení (1 porce 800 g/osoba)

studený raut: (variace sýrů, domácí slanina, domácí škvarky, domácí klobása, tlačenky, jitrnice, zeleninové saláty, ovoce, moravské koláčky, variace pečiva)

teplý raut: (kachní stehna, grilované koleno, grilované vepřové žebírka)

v dalším průběhu večera host konzumuje bez omezení vína, která ho v ochutnávce zaujala (s výjimkou výběrů z bobulí, která jsou určena jen k ochutnávce) do 24:00 hod.

Komu je menu určeno:

Toto menu je určené milovníkům vína, jejichž očekáváním je nejen nevšední zážitek z degustace v prostředí unikátních Jezuitských sklepů, spojených s dobrým jídlem, ale rovněž získání nových a zajímavých informací o Slovácké vinařské podoblasti.

Cena:

Minimální počet lidí je 10 osob. Cena 980 Kč/osoba.

Pouze na objednávku předem.

Ladislav Pohrobek byl Český a uherský král Ladislav Pohrobek byl městu Hradišti nakloněn. Za dobu jeho vlády vzkvétalo a získalo řadu hospodářských výhod. Nejvýznamnějším privilegiem, které město od krále získalo 24. 7. 1457, byla výsada, jež posílila postavení Hradiště jako královského města. Král tehdy zaručil, že Hradiště nebude nikdy prodáno, darováno nebo zastaveno, nýbrž bude vždy podléhat jen králi a královské komoře.

Co nabízíme:

 • prohlídka Jezuitských sklepů v délce cca 20 min
 • řízená degustace 10 přívlastkových vín.
 • občerstvení formou rautu(1 porce 500 g/osoba)

Studený: variace sýrů, domácí slanina, domácí škvarky, domácí klobása, zeleninový salát, husí sádlo, variace pečiva

Teplý: kachní stehna, grilované kolena

ochutnávka se skládá z nabídky vín 10 top vinařství Slovácké
vinařské podoblasti.

Komu je menu určeno:

Toto menu je určené milovníkům vína, jejichž očekáváním je nejen nevšední zážitek z degustace v prostředí unikátních Jezuitských sklepů, spojených s dobrým jídlem, ale rovněž získání nových a zajímavých informací o Slovácké vinařské podoblasti.

Celková délka řízeného programu je do 2 hod. Poté následuje volná zábava do 24:00.

Cena:
10 – 14 osob 600 Kč/osoba
nad 15 osob 550 Kč/osoba

Pouze na objednávku předem.

Zakladatelem Uherského Hradiště byl český král Přemysl Otakar II. Jeho cílem bylo zabezpečit východní hranici království proti nepřátelským nájezdům ze sousedních Uher a současně na tomto území posílit svou královskou moc. Dne 15. října 1257 vydal Přemysl Otakar II. listinu, která dosvědčuje založení města na ostrově v řece Moravě a je nejstarší písemnou zmínkou o Uherském Hradišti. Druhou listinou, vydanou 23. května 1258, obdaroval město pozemkovým majetkem, udělil mu městské právo a řadu hospodářských výsad, které zajistily jeho rozkvět.

Co nabízíme:

 • prohlídka Jezuitských sklepů v délce cca 20 min
 • řízená degustace 5 přívlastkových vín
 • občerstvení (1 porce 200 g/osoba) – domácí slanina, domácí škvarky, domácí klobása, tlačenky, jitrnice, variace sýrů, zeleninový salát, variace pečiva.

Celková délka řízeného programu je 1- 2 hod, poté je možno zůstat do 24:00.

Cena:
10 až 14 osob 270 Kč/osoba
nad 15 osob cena 220 Kč/osoba

Pouze na objednávku předem.

Společnosti RUDOLF JELÍNEK navazuje na více než 400letou tradici výroby destilátů na Valašsku. První písemný doklad o existenci palírny se nachází v urbáři vizovického panství z roku 1585, byť se vztahuje k pozdější době (polovina 17. století). V tehdejší době se pálilo z pivních odpadků, později se k nim přidalo obilí, z něhož se vyráběla žitná. Kolem poloviny18. Století se ve výrobním sortimentu objevila později také slivovice. Od počátku 19. Století výroba slivovice díky státním prémiím nabývala na významu. Vlivem příhodných klimatických podmínek se právě na Vizovicku mimořádně daří ovocným stromům, především švestkám.

Co nabízíme:

 • ročníkové vizovické Slivovice
 • Kosher destiláty
 • ovocné destiláty
 • Whisky
 • borovičku
 • Absinth
 • brandy
 • netradiční destiláty

V nabídce je 35 produktů společnosti RUDOLF JELÍNEK, které nelze běžně zakoupit na pultech obchodů. Tato kolekce je k dostání pouze na čtyřech místech v České republice.

Komu je menu určeno:

Toto zážitkové menu je připraveno pro milovníky destilátů, jejichž očekáváním je nejen nevšední zážitek z degustace, v prostředí unikátních Jezuitských sklepů, ale rovněž získání nových a zajímavých informací o společnosti RUDOLF JELÍNEK.

Obvyklá doba tohoto programu je mezi 18.00 – 24.00 hod. Po této době je skupině návštěvníků účtovaný příplatek za každou započatou hodinu strávenou ve sklepě ve výši 250 Kč.

Cena dohodou
Pouze na objednávku předem.

Václav Kulíšek z Moravičan byl přední osobnost období rekatolizace, vzdělaný muž, který od roku 1593 zastával funkci městského písaře v Uherském Hradišti. Jako uznávaný představitel katolické strany byl zvolen v roce 1612 primátorem města. O rok později, na základě smlouvy s městem, dal na své náklady vystavět kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mařaticích. Po smrti své manželky se stal knězem a po čtyřech letech městským farářem a děkanem v Uherském Hradišti. K posílení katolické víry v kraji se snažil o uvedení jezuitského řádu do města, ale příchodu jezuitů se už nedožil.

Co nabízíme:

 • prohlídku Jezuitských sklepů v délce cca 20 min
 • degustaci 3 přívlastkových vín
 • občerstvení (1 porce 100g/osoba) – sýr, domácí slanina, škvarky, variace pečiva

Komu je menu určeno:

Zájezdy nebo větší skupiny turistů, kteří chtějí v rámci svého pobytu v Uherském Hradišti navštívit prostředí unikátních Jezuitských sklepů s ochutnávkou nejlepších vín Slovácké vinařské podoblasti.

Celková délka programu je 1 hod.

Láhev každého ze 150 druhů vín je možné zakoupit a odnést domů za cenu stejnou, jakou nabízí vinař samotný.

Cena:
minimum je 25 osob, cena 115 Kč/osoba

Pouze na objednávku předem.

Jsme připraveni splnit Vaše sny, „ušijeme Vám zážitkový program na míru“, který může být snoubením zážitku kulturního, relaxačního, sportovního nebo společenského s konzumací dobrého jídla a degustací těch nejlepších vín ze slovácké podoblasti.

V těsné blízkosti města Uherské Hradiště se nachází např. Hrad Buchlov, Státní zámek Buchlovice, které jsou vyhlášeny národní kulturní památkou, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě, lázeňské město Luhačovice, Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves se stoletou tradicí, v jejichž blízkosti je situován Golf resort Jezera nebo Aquapark v Uherskm Hradišti.

V blízkosti Uherského Hradiště se také nachází Centrum balonového létání, je zde možnost vyhlídkových letů nebo tandemových seskoků padákem.

To vše může být zakončeno posezením v příjemném prostředí Galerie slováckých vín, která se nachází v historických prostorách Jezuitských sklepů v centru Uherského Hradiště, kde pro Vás bude připraven zážitek gurmánský s degustací těch nejlepších vín.

Chuťový zážitek je možné podbarvit tónem živé hudby.

Ubytování zajistíme dle náročnosti zákazníka.

Cena dohodou

Pouze na objednávku